Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

W dniach 20-24 listopada w naszej szkole odbył się coroczny Tydzień Języków Obcych. Tematem przewodnim było podróżowanie – Travelling around the world. Uczniowie wzięli czynny udział w naszej imprezie i było tak dużo wyjątkowych prac, że jury konkursu w kategorii plakat/film musiało przyznać w wielu przypadkach ex aequo główne nagrody. Szczególnie cieszy wyjątkowe zainteresowanie wśród uczniów klas 1-3, których do konkursów zagrzewał pan Piotr Kuzemczak. Poniżej zamieszczamy listę laureatów i osób wyróżnionych:

 

 

KLASY 1-3

Sekcja angielska

1 MIEJSCE

Wanda Klockiewicz 3b

Wojtek Kalinowski 1a

2 MIEJSCE

Kornelia Maśko 3a

Adam Dombek 3b

3 MIEJSCE

Adrainna Gauza 2a

Mikołaj Gratka i Alan Jankowski 2b

Osoby nagrodzone w kategorii multimedia (za filmik)

Dominika Babiuch, Zosia Jasińska, Martyna Wawerka 3b

 

Wyróżnienia:

Kacper Jagodziński 1c

Pola Dobska 1a

Liliana Wiśniewska 3b

Vitalina Yaroshenko 3b

Aleksandra Bednarz, Paulina Obój, Amelia Konieczna 2b 

Bogdan Podriadov, Antoni Zmuda, Maks Potok 1a

 

 KLASY 4-8

Sekcja angielska

 

1 MIEJSCE

Piotr Frankowski 6c

Amelia Werblińska 6c

 

2 MIEJSCE

Michał Konieczny i Jakub Czyż 6c

 

3 MIEJSCE

Natalia Chałupka 5b

Józef Stefaniak 5b

 

Wyróżnienia:

Klaudiusz Woźnica i Michał Repczyński 8b

Oliver Petla 8a

 

KLASY 7-8

Sekcja niemiecka

 

1 MIEJSCE

Oliver Petla 8a

 

2 MIEJSCE

Ksawery Chojnacki 8a

 

Rada Rodziców ufundowała nagrody: dla laureatów karty podarunkowe Empik oraz czekolady dla osób wyróżnionych. Ponadto uczniowie otrzymali pochwały za uczestnictwo w konkursie, a laureaci dodatkowo ocenę celującą za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca, oraz piątkę za zajęcie miejsca trzeciego (dodatkowo pochwały dla laureatów).

Ponadto, w ramach Tygodnia Języków Obcych w świetlicy uczniowie klas 1-3 pod opieką pani Ewy Paprockiej rozwiązywali zadania na temat ‘Zabawki z różnych krajów’. Każdy uczeń wykonał z kartonu wędrującą biedronkę, następnie wszyscy grali w gry planszowe i sensoryczne.

Uczniowie w ramach lekcji języków obcych i zajęć świetlicowych rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki oraz zagadki językowe, dzięki którym poznali nowe wyrazy, zwroty komunikacyjne związane z podróżowaniem, ćwiczyli wymowę i właściwą intonację. W niektórych klasach 4-8 udało się pokazać i omówić film dotyczący najbardziej popularnych miejsc w Anglii, które warto zwiedzić. W klasach 1-3 pan Piotr Kuzemczak przeprowadził ćwiczenia interaktywne z portalem wordwall.com oraz wspomagał uczniów wykonujących plakaty i film (klasa 3b). Dodatkowo niektórzy uczniowie klas 4-8 przygotowali i pokazali na forum klasy swoje prezentacje dotyczące podróżowania, za które otrzymali pochwały, jak i oceny celujące.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Mamy nadzieję, że w następnym roku uczniowie równie chętnie zaangażują się w naszą imprezę.

Zespół Języków Obcych

Anna Chudzińska-Parkosadze (przewodnicząca)

Ewa Paprocka

Piotr Kuzemczak

Michalina Sikora

Hanna Witkowska

Natalia Nowy

2023 Aktualności 9
Autor: