Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W wtorek 21 listopada 2023 roku klasa 5b i klasa 6c udały się pod opieką nauczycieli do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka ta odbyła się w godzinach lekcyjnych.

Po dotarciu na miejsce oraz ustaleniu miejsca i godziny zbiórki rozpoczęliśmy zwiedzanie. Staraliśmy się skorzystać z każdej możliwej atrakcji, wiele z nich naprawdę nas zaciekawiło, np. rozmowa z Mikołajem Kopernikiem. Zapytałam go między innymi o jego poglądy związane z współczesnością, co było ciekawym doświadczeniem.

Udało nam się również odwiedzić tzw. Teatr Wysokich Napięć, w którym podczas 15-minutowego seansu udało nam się obejrzeć zaskakujące pokazy, doświadczenia a nawet koncert z prądem w roli głównej. Uważam, że warto odwiedzić to miejsce, by pogłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Kiedy zakończyliśmy naszą wizytę w Centrum Nauki, wybraliśmy się piechotą w kierunku Warszawskiego rynku, gdzie Pan Przewodnik opowiedział nam o pomniku Syrenki Warszawskiej i pomniku Małego Powstańca oraz Zamku Królewskim i wielu innych ciekawych miejscach.

Myślę, że każdemu bardzo podobała się ta wycieczka, nie tylko dzięki licznym atrakcjom, ale również dobremu towarzystwu oraz przyjemnej atmosferze.

Martyna Weiher, klasa 6c 

     

 

2023 Aktualności 30
Autor: