Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

17 listopada obchodziliśmy Imieniny Szkoły. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w quizach wiedzy o prof. Wiktorze Dedze oraz naszej placówce. Mieli możliwość wykazania się znajomością hymnu szkoły, a także zmierzyli się z puzzlami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Ponadto przedstawiciele każdej klasy wzięli udział w podchodach, w których nie tylko liczyło się właściwe odczytanie wskazówek czy też czas wykonania zadań, lecz również ich jakość. Kreatywność, sprawność fizyczna, wytrzymałość, znajomość pierwszej pomocy, spostrzegawczość, a także gotowość do „zmierzenia się” z sokiem z cytryny – to oceniały dziewczęta z jury. Po podsumowaniu punktacji z każdej konkurencji, wręczyliśmy Puchar Przechodni klasie… 4a! Gratulujemy zwycięzcom i prosimy o należytą opiekę nad cennym trofeum. Miejsce II zdobyła klasa 5a, zaś miejsce III przypadło w udziale klasie 8b. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie.

 

Monika Pszczółkowska

2023 Aktualności 30
Autor: