Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W piątek, 10 listopada br. odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Pisk Białego Orła”, przygotowanym przez uczniów klas trzecich.

Trzecioklasiści zaprezentowali legendę o Białym Orle w formie pantomimy oraz scenkę ukazującą historię naszego narodu od rozbiorów Polski, poprzez ducha walki Polaków o wolność i ważną rolę Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości. Młodzi artyści zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne oraz wykonali wspaniały taniec z białymi i czerwonymi szarfami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Co to jest niepodległość?”. To była niezwykła lekcja historii.

Wychowawcy klas trzecich 

 

 

                                     

2023 Aktualności 25
Autor: