Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W dniu 17.11.2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Na wydarzeniu odświętnie ubranym dzieciom towarzyszyli: rodzice, wychowawcy klas pierwszych, pani dyrektor Ewa Kubisz, pani wicedyrektor Małgorzata Czerniawska, przedstawiciele szkolnej Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas pierwszych odśpiewali uroczyście hymn narodowy, wysłuchali przemówienia pani dyrektor, rozwiązali kilka zagadek dotyczących szkoły oraz opowiedzieli w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po jezdni. Uprzyjemnili także występ przygotowanymi wcześniej piosenkami. Najważniejszą częścią wydarzenia było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Ewę Kubisz.   Od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu. 

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu z naszej szkoły za upominki ofiarowane dzieciom podczas wydarzenia oraz jego reprezentantkom,  które poprowadziły uroczystość. Wszystkim uczniom z klas 1a, 1b i 1c życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawcy klas pierwszych

2023 Aktualności 21
Autor: