Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W piątek, 3 listopada br. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w interaktywnej przygodzie w Centrum Nauki Wyobraźnia, zorganizowanym przez Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego na terenie MTP.

Trzecioklasiści odkrywali świat barw i światła, doświadczali i eksperymentowali pod okiem edukatora, by zrozumieli zjawiska, które otaczają nas każdego dnia. W Manualni sprawdzali, jak trudno jest pokonać labirynt patrząc w jego lustrzane odbicie, samodzielnie wykonywali anaglify z rzucanych cieni, budowali prosty układ elektroniczny, odkrywali ukryte tajemnicze hasła i wiele innych zjawisk optycznych.

Ta niezwykła ekspozycja, obejmująca ponad 100 interaktywnych eksponatów, zachwyciła naszych uczniów.

2023 Aktualności 17
Autor: