Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W poniedziałek, 30 października, odbył się szkolny etap konkursu „Zimowe Poezjobranie” koordynowany przez panią Monikę Sorokę. Tym razem uczennice i uczniowie mieli możliwość zapoznania się z twórczością Marcina Brykczyńskiego. Uczestnikom towarzyszyła trema, lecz trzeba przyznać, iż świetnie sobie z nią radzili. Należy również docenić ich odwagę – nie każdy jest gotów stanąć przed publicznością i czarować pięknem słowa. Deklamacje naszych zdolnych podopiecznych oceniało jury w składzie: Małgorzata Czerniawska, Agnieszka Karwat oraz Monika Pszczółkowska. Po burzliwych naradach udało się wyłonić dwie reprezentantki naszej szkoły w następnym etapie konkursu recytatorskiego – Maję Smentek oraz Zofię Odziemską. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom oraz trzymamy kciuki za powodzenie w rundzie finałowej, zaś pozostałych uczestników zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, życząc powodzenia.

Monika Pszczółkowska

 

 

 

 

 

2023 Aktualności 4
Autor: