Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W poniedziałek 23 października 2023r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę autokarową. Pierwszym celem był Kórnik. Spacerując po rynku i promenadzie nad Jeziorem Kórnickim dzieci poznały krótką historię tego pięknego miasta, podziwiały zamek i jezioro w jesiennej scenerii.  Po spacerze pierwszaki udały się do miejscowości  Konarskie. Tam  uczestniczyły w ciekawych zajęciach na terenie starej wiejskiej szkoły. Podczas lekcji poznały warunki nauczania w dawnych czasach oraz stare pomoce dydaktyczne. Miały okazję pisać gęsim piórem z użyciem atramentu. Malowały na szkle kolorowe, kórnickie kogutki. W starej stodole obejrzały dawne narzędzia służące do wykonywania codziennych prac w gospodarstwie. Oglądały i karmiły zwierzęta hodowlane: kozę, króliki i kury. Dużą radość sprawiła wszystkim zabawa na łące i placu zabaw, połączona z konsumpcją chleba z gzikiem i pieczonych na ognisku kiełbasek. Wycieczka była bardzo udana, także za sprawa pięknej pogody. 

2023 Aktualności 29
Autor: