Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej, przypadający na 14 dzień października, świętowaliśmy wyjątkowo w poniedziałek 16 października. Z tej okazji lekcje były skrócone, a przedstawiciele Szkolnej Dziesiątki wraz z uczennicami i uczniami z klas: 6c, 7a, 7b oraz 8b przygotowali krótką część artystyczną wraz z drobnymi upominkami od samorządu dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. W związku z tym, iż Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy współtworzą szkołę, przedstawiciele pedagogów również pojawili się na scenie. Zainspirowani jednym z teleturniejów stworzyliśmy dwie drużyny: uczniów i nauczycieli, które zmierzyły się w kilku konkurencjach: rymy częstochowskie, śpiew, taniec, quiz wiedzy o szkole oraz recytacja. W 3-osobowym jury również zasiadali przedstawiciele nauczycieli, pracowników oraz uczniów. Surowo, ale sprawiedliwie oceniali poczynania drużyn. Werdykt brzmiał jasno – remis. Było to sporym zaskoczeniem, lecz nie o zwycięstwo tu chodziło. Obie grupy świetnie się bawiły i wzajemnie dopingowały. Widzom również udzieliła się ta radosna atmosfera współzawodnictwa. Najcenniejszym jednak prezentem dla wszystkich były uśmiechy, które pojawiły się na ustach obecnych w sali kolumnowej. Niebawem nadejdzie czas kolejnych rozgrywek. Ciekawe, kto tym razem zwycięży ;?

2023 Aktualności 25
Autor: