Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

Dnia 27 września 2023 r. klasy 8a i 8b wraz z opiekunami wybrały się do kina na film pt. „Raport Pileckiego”. Film przedstawia tragiczne losy rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera Wojska Polskiego, bohatera wojennego, który najpierw – w czasie II wojny światowej – walczył z Niemcami, a po jej zakończeniu, kontynuował działalność niepodległościową, tym razem przeciwko komunistom. Opowiada m. in. o tym, w jakich warunkach żyło się w Auschwitz-Birkenau, do którego dobrowolnie Pilecki „dał się złapać” oraz w jaki sposób – po wykonaniu swojej misji – z niego uciekł. Pokazuje jego odwagę oraz poświęcenie dla drugiego człowieka a także ojczyzny.

Myślę, że każdy powinien obejrzeć ten film, aby uświadomić sobie co ludzie w tych czasach musieli przeżywać.

Tomasz Brown 8a

 

 

2023 Aktualności 20
Autor: