Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

gorąco zachęcam, aby 22 października 2023 r. zapalić znicz pamięci ofiarom niemieckich zbrodni dokonanych w ramach „politycznego oczyszczania gruntu”, operacji „Tannenberg” i „Akcji Inteligencja” w 1939 r. Każdego roku, w trzecią niedzielę października, Instytut Pamięci Narodowej przypomina o tych, którzy jako pierwsi zostali poddani eksterminacji po agresji III Rzeszy Niemieckiej na Polskę.

Uczcijmy wspólnie pamięć Wielkopolan, którzy ginęli tylko za to, że byli Polakami, patriotami, społecznikami, częścią elity kraju. 

Osoby, które wezmą udział w akcji, zrobią zdjęcie dokumentujące akcję i prześlą je z opisem na adres zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl mają możliwość otrzymania zaproszenia na Koncert Zaduszkowy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 30 października 2023 r.

Poznan_miejsca_pamieci_II_wojny_swiatowej (3)

Katarzyna Marchlewicz

2023 Aktualności 15
Autor: