Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W minionym tygodniu wybrane klasy uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Zajęcia były niezwykle ciekawe, mocno angażujące dzieci. Uczniowie mogli zobaczyć, na jakie przeszkody napotykają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, szczególnie podczas codziennych aktywności. Dzieci miały możliwość sprawdzenia w praktyce, że poruszanie się na wózku jest naprawdę trudne. Ponadto, uczniowie poznali świat z perspektywy osób niewidomych i mieli okazję spróbować poruszać się z laską dla niewidomych. Zajęcia dostarczyły uczniom wiedzy i wielu doświadczeń osoby niepełnosprawnej, a także ukazały funkcjonowanie niesprawnych ruchowo, uwrażliwiając na ich codzienne problemy. Przeprowadzone warsztaty z pewnością na długo pozostaną w pamięci osób w nich uczestniczących.

Anna Chmielewska, pedagog szkolny

 

2023 Aktualności 26
Autor: