Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dnia 11.09.2023  w świetlicy szkolnej grupa uczniów z klas 1-3 wzięła udział w Narodowym Czytaniu. To akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Nasza świetlica również włączyła się do odczytanie fragmentów dzieła pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dostosowany do wieku dzieci tekst posłużył do przeprowadzenia quizu na zasadzie konkursu międzygrupowego. Słuchając utworu skomponowanego do adaptacji filmowej dzieła o tym samym tytule, Świetliczaki wykonały w grupach pracę plastyczną na temat „Jak wyobrażam sobie Jana i Cecylię oraz ich dom”. Gotowe prace wraz z notatką zostały powieszone w holu szkoły. Podsumowaniem zajęć był udział w opowieści ruchowej „Puszcza Jana i Cecylii” połączonej z ćwiczeniami artykulacyjnymi.
 
wychowawczyni świetlicy
Anna Szczepaniak
 

2023 Aktualności 13
Autor: