Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Zakończenie nauki w Szkole Podstawowej uczniów klas 8

Dnia 22 czerwca 2022 r. my, ósmoklasiści, pożegnaliśmy na zawsze naszą szkołę. Na uroczystym zakończeniu roku oprócz samych absolwentów nie mogło zbraknąć także ich rodziców oraz oczywiście wychowawców, nauczycieli, dyrekcji i pozostałych pracowników szkoły. Dzięki zaangażowaniu wielu osób była to piękna i wzruszająca uroczystość. Ciepłe słowa skierowane w naszą stronę, występy artystyczne, gratulacje i nagrody dla wyróżniających się uczniów, podziękowania dla naszych cierpliwych nauczycieli i dzielnych rodziców…

Pokazane na koniec prezentacje multimedialne przedstawiające nasze losy w tej szkole wywołały i salwy śmiechu, i łzy wzruszenia. Uczniowie mówili w nich o tym, co najlepiej wspominają i czego im będzie brakować. Dla wielu z nas takim wyjątkowym wydarzeniem był Bal Ósmoklasisty, w którym uczestniczyliśmy 2 czerwca. Był elegancki polonez, pyszne jedzenie i świetna muzyka. Razem z naszymi nauczycielami bawiliśmy się wyśmienicie, więc nic dziwnego, że wielu z nas zachowa te chwile w pamięci na długo.

Po zakończeniu uroczystości każda klasa udała się jeszcze z wychowawcą i rodzicami do swojej sali, żeby w mniejszym gronie podsumować te wspólne lata. Ale to, o czym rozmawiano za drzwiami tych sal, niech pozostanie już słodką tajemnicą naszych absolwentów…

Anna Odziemska

 Absolwentka SP im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

2023 Aktualności 26
Autor: