Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie klas 2 i 3 wyjeżdżali na lekcje pływania na basen przy SP nr 72 w Poznaniu. Uczyli się lub doskonalili naukę pływania.

Bezpieczeństwo nad obszarami wodnymi jest bardzo ważne szczególnie w wakacje, kiedy to wielu uczniów wyjeżdża na wakacyjne wojaże. Dlatego podczas ostatnich zajęć uczniowie SP 78 mieli możliwość zagłębić się w tajniki pierwszej pomocy w wodzie. Podczas zajęć poprowadzonych na basenie dowiedzieli się od swoich trenerów m.in jakie są kolory lin i flag na kąpieliskach, kiedy kąpiel nie jest dozwolona oraz z jakiego sprzętu na kąpielisku korzystają ratownicy. W części praktycznej  uczniowie poznali również style ratownicze, sposoby holowania osoby poszkodowanej oraz jak wykorzystać koło ratunkowe, boje SP i pas ratowniczy typu węgorz. Zajęcia zakończyły się symulacjami akcji ratowniczych, z udziałem uczniów.

Mamy nadzieję, że ta lekcja i słowo bezpieczeństwo zostanie przez uczniów zapamiętane.

Zajęcia odbyły się dzięki ścisłej współpracy Trenerów z Drużyną RWR Synowie Posejdona ze Swarzędza.

Opiekuni grup basenowych

Aldona Śrama-Tomczak

Anna Szczepaniak

2023 Aktualności 22
Autor: