Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W środę 7 czerwca 2023 r. grupa uczniów z klasy 8b, 8c i 8d wraz z nauczycielami, Panią Katarzyną Marchlewicz oraz Panem Dariuszem Kowalczykiem uczestniczyła w wyjściu związanym ze zbliżającą się rocznicą Poznańskiego Czerwca ‘56.

Na początku wycieczki udaliśmy się do Centrum Edukacyjnego IPN Przystanek Historia. Tam wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o Poznańskim Czerwcu ’56. Następnie wraz z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej – panem Witoldem Sobóckim – podczas spaceru po Jeżycach odwiedziliśmy miejsca związane lub upamiętniające tamto wydarzenie. Przechadzkę urozmaiciła nam aplikacja, dzięki której w wyznaczonych miejscach mogliśmy rozwiązać zadania lub uzyskać dodatkowe informacje.

Ostatnim punktem naszego wyjścia było Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Otrzymaliśmy tam wspaniałą lekcję historii od przewodniczki, która z pasją opowiadała o przeszłości naszego miasta.

Anna Odziemska

2023 Aktualności 20
Autor: