Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności,

lecz wyzwalaj ich aktywność.                                                                               

Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.                                                                                                    

Nie żądaj, lecz przekonuj.                                                                                  

Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak,                                         

aby samo chciało wiedzieć…”

Janusz Korczak

Eksperyment i doświadczenie to istotne terminy, które wywołują wiele emocji i radości na twarzach dzieci. Każdy z nas będąc dzieckiem lubił eksperymentować i zadawał rodzicom  oraz dziadkom  mnóstwo pytań. Dziecko od najmłodszych lat swojego życia jest ciekawym badaczem i odkrywcą żądnym wiedzy.

Ciekawość otaczającego świata jest motorem rozwojowym młodego pokolenia. To, co dziecko dotknie, zobaczy i samodzielnie przygotuje na długo zostanie w jego pamięci i pozwoli mu na samodzielne wyciągnięcie wniosków.

Tegoroczny Dzień Nauki był nieco inny niż te w poprzednich latach.
W tym roku podstawowym celem przyświecającym nam podczas organizacji tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na WSPÓŁPRACĘ, LOGICZNE MYŚLENIE oraz PRACĘ ZESPOŁOWĄ.

Uczniowie klas 1-3 mieli między innymi za zadanie zbudować jak najwyższą wieżę. Możemy zadać pytanie – na czym polegała trudność? Otóż do budowy uczniowie mogli wykorzystać tylko i wyłącznie np. kartki papieru oraz taśmę bądź patyczki od szaszłyków.

Jak poradzili sobie z tym zadaniem – oceńcie sami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. I już w tym roku zapraszamy na przyszłoroczne Dni Nauki.

Małgorzata Philipps

Małgorzata Łukaszewicz-Libner

2023 Aktualności 20
Autor: