Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Wycieczka szkolna do Czech odbyła się w dniach od 29 do 31 maja 2023 r. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 8b, 8c i 8d. Oprócz uczniów w wycieczce brali udział również nauczyciele, pan pilot oraz kierowca. 

W pierwszym dniu wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Czech. Po pięciu godzinach dojechaliśmy do Skalnego Miasta w Adrspach. Oprowadzał nas po nim pan pilot. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o jego powstaniu oraz historii. Po wyjściu ze Skalnego Miasta pojechaliśmy do hotelu w miejscowości Szczytna, w którym nocowaliśmy.

W drugim dniu o godzinie ósmej wyjechaliśmy do Pragi. Po trzech godzinach podróży  byliśmy na miejscu. Po Pradze oprowadzała nas pani przewodnik. Zobaczyliśmy naprawdę wiele. Na początku przyglądaliśmy się  słynnej  zmianie warty na Zamku Praskim. Potem zobaczyliśmy słynną Katedrę Św. Wita i piękny widok na Pragę z punku widokowego. Później zobaczyliśmy budynek sejmu oraz jego ogrody. Następnie Pani Przewodnik zaprowadziła nas pod piękny mural Johna Lenona i najwęższą ulicę w Pradze o szerokości zaledwie 50 cm. Żeby się nią poruszać potrzebna jest sygnalizacja świetlna.  W dalszej kolejności przeszliśmy przez najsłynniejszy symbol Pragi, czyli most Św. Karola.  Zobaczyliśmy rynek z pięknym zegarem astronomicznym i niesamowity gmach muzeum historii. Potem ruszyliśmy w kierunku metra, którym pojechaliśmy na parking  i wróciliśmy  do naszego hotelu. 

W ostatnim dniu wycieczki opuściliśmy hotel ok. godziny 8:45 i pojechaliśmy w kierunku Złotego Stoku. Znajduje się tam jedna z słynniejszych kopalni złota w Polsce, po której oprowadzała nas tamtejsza pani przewodnik. Najpierw zostaliśmy oprowadzani po sztolni „Gertruda”, a potem zobaczyliśmy zapierający dech w piersiach podziemny wodospad. Na powierzchnię wróciliśmy podziemnym pociągiem. Dowiedzieliśmy się również, jak niegdyś wybijało się monety ze złota.

Nasza wycieczka zbliżała się ku końcowi, więc wyruszyliśmy do Poznania. Po paru godzinach byliśmy na miejscu, dokładnie ok. godz. 17:00.

Wycieczka wszystkim się podobała i żałujemy, że nie będzie okazji, aby wziąć udział w następnej 😊.

 

Bartosz Figiel

2023 Aktualności 15
Autor: