Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W dniach 13 – 19 marca 2023 roku obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. Z tej okazji już po raz drugi zorganizowaliśmy dla Naszych uczniów rozgrywki międzyklasowe „Rusz Głową”. Mieli oni okazję rozwinąć swoje umiejętności poznawcze przy wspólnej zabawie i zdrowej rywalizacji.

Reprezentanci klas 1-8 zmagali się z konkurencjami bazującymi na pamięci, spostrzegawczości, uwadze, szybkości oraz sprawności fizycznej. Zadania polegały na  zapamiętaniu odsłuchanych wyrazów, wyszukiwaniu danych elementów w zbiorach,  układaniu wyrazów z liter i zdań oraz zrównoważeniu piłek na łyżce trzymanych w obydwu dłoniach w biegu do mety.

W czasie przerw chętni uczniowie mogli zmierzyć się z sudoku. 

Wszystkim uczestnikom zabaw serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy umiejętności!

2023 Aktualności 3
Autor: