Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W naszej zerówce dzieci uczestniczą w innowacyjnych zajęciach matematycznych, podczas których jest  wykorzystywany ,,Wiatrak matematyczny”. Jest to pomoc dydaktyczna, która pobudza wyobraźnię, uczy współpracy i działania w grupie. Jest to narzędzie edukacyjne, które pomaga kształtować koordynację ruchową, służące do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym. Przy pomocy Wiatraka  dzieci uczą się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów. Kształtują umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia. Dzieci poprzez zabawę poznają, utrwalają i rozwijają pojęcia geometryczne, nazwy dni tygodnia, miesięcy.  Z wiatrakiem matematycznym nie tylko dzieci świetnie się bawią, ale również nabywają nowe umiejętności. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z zajęć z ,,Wiatrakiem matematycznym” .

2023 Aktualności 26
Autor: