Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

           Dnia 20 stycznia 2023 roku, nasza klasa 5a zaprezentowała efekty mini projektu pt. „Uczta bogów i bohaterów greckich”.
           Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie przebrania, atrybutów oraz krótkiej opowieści (mitu) o wylosowanym przez siebie bogu lub bohaterze, czyli herosie greckim. W ten sposób na uczcie pojawili się m.in. Atena, Hera, Hades, Nike i oczywiście bóg wszystkich bogów – Zeus!

Przebrania były cudowne: z dużą ilością oryginalnie wykonanych elementów związanych z wylosowanymi przez nas bogami.

Po tym, jak każdy zaprezentował się, rozpoczęła się uczta, podczas której jedliśmy ambrozję, np. winogrona, jabłka, banany, owoce granatu i ciasteczka oraz piliśmy nektar – przygotowany według własnego pomysłu. Po uczcie odbyły się tańce greckie. Nie mogło ich zabraknąć 😊 Było świetnie, wszyscy doskonale się bawili i starali się, by było idealnie!

Julia Wiśniewska, kl. 5a

2023 Aktualności 29
Autor: