Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W środę 29 listopada 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową. Najpierw odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Leśnej w Grodźcu, gdzie bardzo aktywnie spędziliśmy czas. Spacer po jesiennym lesie zakończyliśmy na ścieżce w koronach drzew, z której obserwowaliśmy zwierzęta: jelenie, dzika i żurawia. Zwiedziliśmy też muzeum, w którym zaprezentowane były różne gatunki dzikich zwierząt w ich naturalnych  środowiskach. Po zabawie na placu i zjedzeniu kiełbasek ruszyliśmy do Kłodawy. Naszym celem była jedyna czynna w Polsce kopalnia soli. Zanim zjechaliśmy windą sześćset metrów pod ziemię, mieliśmy czas na zakup pamiątek. W kopalni przeszliśmy dwa kilometry podziemnymi korytarzami, poznając historię tego bardzo ciekawego miejsca. Idąc wyeksploatowanymi komorami  solnymi mieliśmy możliwość  zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Widzieliśmy rzeźbę św. Kingi, Skarbnika i Drakuli, podziemną salę widowiskową i wiele innych, ciekawych miejsc. W drodze powrotnej obejrzeliśmy film, śpiewaliśmy piosenki, dzięki czemu czas w autokarze nam się nie dłużył. Z wycieczki wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

                                                                                                                     Beata Wraga, Maria Filip

2023 Aktualności 3
Autor: