Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią i rozweselają, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy.

      4 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w zerówce odbył się „Bal Postaci z Bajek”. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, , Spider-Mana, Elzy z krainy Lodu i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw, konkursów na sali. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Miały również okazję skosztować słodkości i przepysznych ciast przygotowanych przez rodziców Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

2022 Aktualności 20
Autor: