Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

gorąco zachęcam do wzięcia udziału dnia 24 X br. w akcji Zapal Znicz Pamięci. Ma ona ma na celu przypomnienie losów ludzi zamordowanych na ziemiach wcielonych do III Rzeszy podczas niemieckiej okupacji.

Zapalając znicze w miejscach egzekucji i pamięci narodowej, chcemy przypomnieć sobie i innym, że warunki okupacji niemieckiej w latach 1939–1945 na terenie Warthegau były znacznie gorsze niż w Generalnym Gubernatorstwie, że ludzie ginęli tu tylko za to, że byli Polakami, patriotami, społecznikami, częścią elity kraju. 

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie:

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/poznan/konkursy-i-projekty/zapal-znicz-pamieci/152267,XIII-akcja-medialno-edukacyjna-quotZapal-Znicz-Pamieciquot.html

Katarzyna Marchlewicz

2022 Aktualności 17
Autor: