Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Akcja Opatrunek na ratunek – plakat

Od 19.09.22r. do 03.10.22r. ruszamy z akcją „Opatrunek na ratunek”.
Będziemy zbierać materiały opatrunkowe dla polskich lekarzy przebywających na misjach w Afryce – z ramienia Fundacji Redemptoris Missio. Lekarze Ci pracują najczęściej w maleńkich przychodniach wśród najbiedniejszych. Ogromną liczbę pacjentów stanowią dzieci, które od najmłodszych lat pracują.

Co będziemy zbierać: bandaże, gazy, kompresy jałowe, plastry, maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe. Bardzo prosimy zwrócić uwagę na termin ważności, aby materiały były przydatne jeszcze przez 6 miesięcy.
Gorąco zachęcam do włączenia się w pomoc.

Czas trwania akcji: 19.09 – 03.10.2022r.
Punkt zbiórki – dyżurka szkolna

Anna Burdzy – Cadler

2022 Aktualności 19
Autor: