Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Z wielką przyjemnością dzielimy się informacją o sukcesach sportowych uczniów kl. 7b:

Lena Wolna razem z drużyną, której jest kapitanem, wywalczyła IV miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w koszykówce dziewcząt do lat 13

Maja Frąckowiak zajęła I miejsce w układzie taneczno-akrobatycznym w roczniku 2008 w Turnieju Gimnastyki Artystycznej Grup Rekreacyjnych

Natasza Turkot zajęła III miejsce w układzie taneczno-akrobatycznym w roczniku 2009 w Turnieju Gimnastyki Artystycznej Grup Rekreacyjnych

Mikołaj Kucz razem z drużyną zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej chłopców do lat 13 na przełomie VI i VII 20021 r. W tym roku zakwalifikował się ponownie do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w piłce nożnej w kategorii chłopców do lat 14 (finał odbędzie się w dniach 27 VI – 5 VII br. w Tarnowie). Jego drużyna zajęła również I miejsce w tabeli na koniec sezonu w I lidze wojewódzkiej Trampkarza do lat 15.

Sukcesy sportowe Mikołaja przyczyniły się do przyjęcia go do Akademii Lecha Poznań we Wronkach.

Wiktor Mrozek razem z drużyną zajął II miejsce w Poznańskich Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej chłopcówII miejsce w Finale Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego PZPN oraz III miejsce w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik.

– Bartosz Figiel razem z drużyną zajął III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Futsalu kat. U-13, II miejsce w Turnieju Halowym o Puchar Prezesa Wielkopolskiego PZPN oraz III miejsce w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik.

– Szymon Małecki i Filip Wachowski razem z drużyną zajęli III miejsce w I lidze wojewódzkiej C 2 Trampkarz.

– Maksymilian Sobkowiak razem z drużyną zajął I miejsce w II lidze okręgowej D1 Młodzik.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Marchlewicz i Piotr Mydlikowski

Wychowawcy klasy 7b

 

Lena Wolna z Rodzicami

 

Lena Wolna z drużyną

 

Natasza Turkot

Natasza Turkot

Mikołaj Kucz

Mikołaj Kucz

Wiktor Mrozek

Bartosz Figiel z drużyną

Bartosz Figiel z drużyną

Filip Wachowski


 

Filip Wachowski

 

 

 

2022 Aktualności 22
Autor: