Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Tematem ostatniego koncertu Pro Sinfoniki, który odbył się 12 kwietnia 2022r. była forma w muzyce. Pierwszą formą, którą poznały dzieci był utwór instrumentalny „Mazurek” Fryderyka Chopina, wykonany na instrumencie klawiszowym. Następnie wybrane pary uczniów tańczyły w rytm „Poloneza” Fryderyka Chopina, wykonanego przez solistkę na skrzypcach. Najbardziej znaną formą muzyczną okazała się piosenka. Prowadzący zaśpiewał piosenkę „O urządzeniach kuchennych”, a dzieci aktywnie włączyły się do zabawy, wyklaskując rytm. Bardzo im się ten fragment koncertu podobał. Ostatnim punktem programu były wariacje: „Wyszły w pole kurki trzy”, wykonane na pianinie oraz „Kołysanka” Wolfganga Amadeusza Mozarta na skrzypce i fortepian. Dziękujemy wykonawcom za ciekawe spotkanie z muzyką.

Maria Filip

2022 Aktualności 9
Autor: