Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Miniona sobota nie rozpieszczała nas zimnym wiatrem i niską temperaturą, ale obfitowała w wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu odbył się festyn, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc potrzebującym uczniom i ich rodzinom przybywającym z Ukrainy.

Niewątpliwą atrakcją były dmuchańce i wata  cukrowa ufundowane przez Radę Osiedla. Dobrej zabawie towarzyszyły występy uczniów z SP 78 w Poznaniu.

Nad programem artystycznym czuwała pani Agnieszka Karwat. Dzięki panu Krzysztofowi  Lisowi i jego obsłudze sprzętu nagłaśniającego, byliśmy słyszalni na całym Osiedlu.

Na początku wystąpiły klasy 0 po kierunkiem pani Anny Burdzy przy radosnym  udziale super smyków Ola i Meli, w których towarzystwie, dzieci chętnie stawały do pamiątkowych fotografii. Wykonały też wspólnie radosny taniec. Następnym występem był taniec klas 1a i 1b pod kierunkiem pani Justyny Sochy  i  Alicji Grędy. Po nich zaprezentowała się klasa 2b pani Beaty Wragi i klasa 3a. Na  scenie pojawiły się jeszcze Hania Gruss w pięknej piosence oraz pani Anna Jęsiak. Najwięcej wzruszeń dostarczyła mała artystka Yeva z Ukrainy, która zagrała na akordeonie.

Imprezę poprowadzili nasi uczniowie w języku polskim i ukraińskim, a byli to Mikołaj Machaj, Ewa Trejter, a na język ukraiński tłumaczyła wszystko Solomija Halahan, która już od dwóch lat uczęszcza  z bratem Nazarem do naszej szkoły.

Na przybywających czekały atrakcje przygotowane przez Animatora” Orlika”, plecenie warkoczyków, balony. Szereg bibelotów można było dostać na „Pchlim Targu” przygotowanym przez uczniów 8b i 7c po opieką pani Moniki Soroki. Zaś kawką i herbatą gości rozgrzewały pani Anna Jęsiak i Aneta Chojan i pani wicedyrektor Małgorzata Czerniawska. Na stoisku RR można  było zakupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas, za co jesteśmy  Państwu ogromnie wdzięczni.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy wolontariuszy z SKC i Szkolnego Wolontariatu oraz wielu ludzi dobrej woli, których wkład jest nieoceniony .

Z „Pchlego Targu” i kawy zebrano 1400 złotych.

Dziękujemy za Państwa otwarte serca i udział.

2022 Aktualności 7
Autor: