Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Zapraszamy uczniów klas 7–8 do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – bezpłatnym konkursie wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu, w którym można zdobyć cenne nagrody i dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Na czym polega ten wyjątkowy konkurs i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Dla kogo?

Uczestnikami Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej mogą być uczniowie klas 7–8 szkoły podstawowej.

Jakie są zasady?

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to bezpłatny konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Składa się z trzech etapów, obejmujących pytania z tych dwóch dziedzin. Uczniowie będą mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Rywalizacja w pierwszym etapie rozpocznie się już 24 marca. Do kolejnej rundy zmagań przejdą uczniowie, którzy udzielą co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi na konkursowe pytania. Wszystkie szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wielki finał Olimpiady odbędzie się 21 kwietnia.

Jak się zgłosić?

Rejestracji uczniów do konkursu dokonuje nauczyciel.

Chętnych uczniów zapraszamy do zgłoszenia się do p. Małgorzata Morawskiej i p. Ilony Majewskiej do 11.03.2022 r.

Termin ostateczny zgłaszania szkół do 21 marca.

Nie warto z tym zwlekać do samego końca, gdyż po zalogowaniu na platformie na wszystkich uczestników będą czekać wymagane materiały edukacyjne oraz specjalny przykładowy test, który pozwoli lepiej przygotować się do konkursowych zmagań.

Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i niespodzianki. To jednak nie wszystko: Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych i wszyscy uczniowie, którzy osiągną wynik procentowy wskazany dla miejsc 1–3, otrzymają trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Gdzie szukać informacji?

Regulamin, bibliografia, formularz zgłoszeniowy i wszystkie inne informacje na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znajdują się na platformie olimpiadaesa.nask.pl.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w Olimpiadzie ESA!

 Zespół OSE i ESA

2022 Aktualności 9
Autor: