Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”

Roger Bacon

 

24 lutego 2022 roku. o godz. 14.00 odbył się II etap, o godzinie 15.20 III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VIII szkół podstawowych miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, w którym udział wzięło blisko 100 uczniów klas ósmych. Szkołę Podstawową nr 78 w Poznaniu reprezentowało troje uczniów z klas ósmych:

Jakub z klasy 8a, Adam klasa 8c i Tomasz klasa 8c

Pierwsza cześć konkursu składała się z 20 pytań testowych, za które można było uzyskać po jednym punkcie. Druga część zawierała pytania wielokrotnego wyboru. Z obu części można było otrzymać łącznie 40 punktów. Na wynik końcowy składała się suma punktów z dwóch etapów (rejonowego i finałowego). Do drugiej części awansowało tylko 30 osób, które odpowiedziały poprawnie przynajmniej na 18 pytań. Wśród nich znalazł się Tomek uzyskując 19 punktów.

W drugiej części Tomasz Gruss z klasy 8c zdobył maksymalną ilość punktów 20/20 i został laureatem konkursu. Na ogromne uznanie zasługują także Adam i Jakub, którzy uzyskali w pierwszej części konkursu po 17pkt. i byli o krok (1 punkt) od awansu do części finałowej.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Philipps
Małgorzata Łukaszewicz-Libner

2022 Aktualności 1
Autor: