Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Za nami kolejne dwa koncerty Pro Sinfoniki.  W dniu 16 listopada 2021r. dzieci miały okazję poznać wygląd, budowę i brzmienie takich instrumentów jak fortepian i waltornia. Wysłuchały też kilku utworów wykonanych na tych instrumentach przez młodych muzyków. Były to między innymi dzieła Jana Sebastiana Bacha oraz Josepha Haydna. Uczniowie w skupieniu  słuchali  dzieł tych znanych kompozytorów, następnie dzielili się swoimi skojarzeniami związanymi z wysłuchanymi utworami

Tematem kolejnego  koncertu, który odbył się 7 grudnia 2021r. były kolędy i piosenki świąteczne. Dzieci poznały historię powstania kilku znanych kolęd (Przybieżeli do Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Cicha noc) oraz piosenek świątecznych (Santa Klaus is coming to town, Kto wie, czy za rogiem). Wysłuchały tych utworów w wykonaniu solistki, pani Mai z akompaniamentem pianina, na którym grał pan Mateusz. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem włączali się do wspólnego śpiewu tych znanych i lubianych utworów.

2021 Aktualności 12
Autor: