Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

         Dnia 30 listopada 2021 r. minął termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny o Powstaniu Wielkopolskim.

         Celem konkursu, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, było nie tylko zapoznanie uczniów z lokalną historią związaną z Powstaniem Wielkopolskim, zwrócenie uwagi uczniów na konieczność zachowania pamięci o przeszłości, ale również rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności wykorzystania fotografii jako artystycznej formy przekazu.

         Do zadań uczestników konkursu należało wykonanie zdjęcia miejsca związanego z Powstaniem Wielkopolskim oraz przygotowanie tekstu z krótkim opisem miejsca, rysem historycznym oraz szczegółową lokalizacją miejsca (rejon, gmina, nazwa miasta, wsi i/lub ulicy).

         Do etapu finałowego zakwalifikowały się prace trzech osób:

– Michała Dombka z kl. 4c,

– Olivera Petli z kl. 6a,

– Kacpra Stachowiaka z kl. 7c.

         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Marchlewicz

2021 Aktualności 12
Autor: