Każdego roku 78 dnia nasza szkoła obchodzi swoje święto. Dnia 18 listopada 2021 r. odbyła się rywalizacja klas 4-8 w ramach biegu po szkole. Uczniowie  mieli odnaleźć koperty z pytaniami dotyczącymi naszej szkoły. Było to nie lada wyzwanie sprawnościowe, bo zadania w kopertach znajdowały się na wszystkich piętrach. Ponadto każda para przedstawicieli musiała wykazać się wiedzą na temat Wiktora Degi i wpisać w puste miejsca słowa hymnu. To zadanie spowodowało przewrót w tabeli wyników. Lepsze od klas 5, 6 i 8 okazały się klasy 4. To nas napawa optymizmem i nadzieją. Rośnie nowe pokolenie zdeterminowanych i pilnych.

W konkursie plastycznym dla klas 1-3 trudno było dokonać wyboru najlepszych  prac. Wszyscy bardzo się starali i wykazali się dużą inwencją twórczą oraz pomysłowością. Jury wybrało następujące prace:

klasa 1b

I miejsce Leon Degórski

II miejsce Antek Sibiński

III miejsce Hanna Bielecka

Wyróżniona przez SU praca to „Szkoła Słodyczy”

klasa 2b

I miejsce Wojciech Przygocki

II miejsce Nikodem Śniegowski

III miejsce  Zosia Jasińska

Obchodom święta szkoły towarzyszyła wystawa kronik szkoły tworzonych od wielu lat przez Panią Marię Filip i przypomnienie sylwetki Patrona – nieocenionego profesora Wiktora Degi.

Zestawienie rywalizacji:

klasa Punkty miejsce
4a 18
4b 28,5 III miejsce
4c 22,5
5a 12
5b 11
6a 19
6b 19,5
7a 25
7b 31 II miejsce
7c 20
7d Klasa nieobecna
8a 27
8b 26,7
8c 32 I miejsce

Dziękujemy za wspólną zabawę. Gratulujemy zwycięzcom!

2021 Aktualności 3