Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dzień 16 listopada był ważnym dniem nie tylko dla pierwszoklasistów, ale i dla biblioteki! Do grona nowych czytelników zostali bowiem włączeni uczniowie klas pierwszych, czyli powiększy się  grono naszych czytelników.  A mamy dla nich szeroką ofertę J

Pasowanie odbyło się wśród książek w czytelni. W imieniu bohaterów bajek uczniowie klasy 7b powiedzieli dzieciom, w jaki sposób należy się z książką obchodzić a czego nie należy robić. Po krótkim programie artystycznym, zagadkach (z którymi poradzili sobie znakomicie) i wspólnym odczytaniu alfabetu, uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą książki kochać, czytać i szanować. Na potwierdzenie tej deklaracji złożyli odcisk swojego palca. Pierwszaki na pamiątkę otrzymały w prezencie książkę „Pierwsze abecadło”, piękną zakładkę od SU oraz informację, jak wiele daje nam czytanie książek.

2021 Aktualności 22
Autor: