Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Zgodnie z długoletnią już tradycją naszej szkoły w dniach 25 do 29 października obchodziliśmy  tydzień językowy. Uczniowie mogli uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. W tym roku szklonym tematem przewodnim Tygodnia Języków Obcych było promowanie zdrowego trybu życia a także zachęcanie do rozwijania swoich  pasji oraz zainteresowań.                                                                                                                                                                                    

W klasach 4-8 zostały przeprowadzone dwa konkursy:

Pierwszym z nich był KONKURS NA FILMIK / PLAKAT PRZEDSTAWIAJĄCY MOJE PASJE.

Kryteriami sukcesu były: zgodność z tematem, pomysłowość, poprawność językowa

oraz walory artystyczne pracy.

Najlepszym okazał się filmik nakręcony przez Annę Odziemską z klasy 7c. Na drugim miejscu uplasował sie filmik nakręcony przez uczniów z klasy 8a Jakuba Helaka i Krzysztofa Narożniaka,   trzecie miejsce jury przyznało Oliverowi Petli z klasy 6a za wykonanie plakatu.

Drugim był KONKURS NA FILMIK / PLAKAT / ULOTKĘ 'SPOSÓB NA RELAKS’.

Pierwszą nagrodę przyznano Michałowi Dombkowi z klasy 4c a drugą Oliverowi Petli z klasy 6a.

Na TJO przygotowane zostały dwa quizy na platformie interaktywnej quizów KAHOOT, dla klas 5-6 oraz klas 7-8. Oba tyczyły się hobby oraz form spędzania czasu wolnego. Uczniowie, pracując

w grupach lub parach, mieli za zadanie wybrać w jak najszybszym czasie poprawną odpowiedź
z czterech dostępnych. 

Uczniowie rozwiązywali także specjalnie przygotowane  krzyżówki zgodne z tematyką tygodnia językowego oraz dostosowane do poszczególnych klas skalą trudności.

Ponadto uczniowie wszystkich klas mieli możliwość rywalizować podczas rozwiązywania wykreślanek językowych, również o tematyce dotyczącej pasji oraz ciekawych form spędzania wolnego czasu. Podczas zadań wykazywali się znajomością zwrotów związanych z hobby, wyszukując  indywidualnie wyrazy w wyszukiwance oraz uzupełniając hasła w krzyżówce. 

Uczestnicy, którzy najszybciej i bezbłędnie wykonali zadanie otrzymają nagrody.

Uczniowie klas 1-3 podczas tygodnia tematycznego łączyli aktywności językowe
i artystyczne podczas zajęć lekcyjnych.

Klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę  „The hobby song for kids” którą udało się nagrać. Wcześniej przeprowadzona została lekcja o tematyce zainteresowań i aktywności oraz turniej klasowy w BINGO.

Klasy drugie:  lekcja poświęcona zainteresowaniom „Choosing free time activities” zakończona wykonaniem plakatu-gazetki szkolnej z propozycjami hobby w języku angielskim.

Klasy trzecie: konkurs „Hobby – picture dictionary” oraz nauka i odśpiewanie piosenki „I can rollerblade”.

W dniach 25 października do 29 października na zajęciach języka niemieckiego odbyły się dodatkowe lekcje związane z tegorocznym hasłem Tygodnia Języków Obcych (To be happy – have a hobby). Uczniowie poznali słownictwo związane z formami spędzania czasu wolnego, które mogą stać się dla nich pozytywnym zamiłowaniem. Dzięki temu mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne przez rozładowanie negatywnych emocji w bezpieczny i zdrowy sposób.

Dzięki prezentacji, ćwiczeniom na platformie kahoot.com oraz zestawie autorskich ćwiczeń uczniowie pogłębili i i utrwalili swoją wiedzę w tym zakresie.

Na drugiej lekcji tego tygodnia uczniowie tworzyli „kartkę ze słownika obrazkowego” na temat Hobby, za którą otrzymali ocenę, a najlepsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone drobnymi upominkami i wywieszone na korytarzu szkoły.

Zakup nagród był możliwy dzięki hojności Rady Rodziców.

Jesteśmy przekonani, że podczas tegorocznego TJO uczniowie rozwinęli swoje umiejętności lingwistyczne, poszerzyli swoją wiedzę oraz świetne się bawili.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział
w różnorodnych konkurencjach i obchodach Tygodnia Języków Obcych.

ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!!

       Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

https://youtu.be/qCo32GLII3k

http://www.youtube.com/watch?v=_g34OKlwU9s

 

 

2021 Aktualności 15
Autor: