Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

              Podobnie jak w minionym roku szkolnym, również w tym wzięliśmy udział w projekcie „BohaterON w Twojej szkole”. Akcja polega na upamiętnieniu uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocji historii Polski w XX w.

            W zeszłym roku, z uwagi na pandemię, nasze działania ograniczyliśmy do lekcji historii o Powstaniu Warszawskim oraz lekcji muzyki, podczas których uczniowie śpiewali powstańcze piosenki. Ponadto uczniowie zeszłorocznych klas 7 i 8 obejrzeli film „Powstanie Warszawskie”, pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction.

            W tym roku szkolnym uczniowie kl. 5b i kl. 6b wysłuchali słuchowiska Magdaleny Górskiej i Wojciecha Urbańskiego pt. „Mały – roznosiciel nadziei”. Poznali historię Pana Stanisława – tytułowego „Małego”, który w czasie Powstania Warszawskiego działał w harcerskiej poczcie polowej. Uczniowie przenieśli się z nim do wojennej, powstańczej Warszawy i byli świadkami jego pięknej przyjaźni z dzielną łączniczką Jaskółką.

            Natomiast uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli krótki program o Powstaniu Warszawskim z cyklu „Co za historia” na kanale You Tube. Autorem programu jest nauczyciel historii z ponad dziesięcioletnim stażem – Arkadiusz Pater. Uczniowie przygotowali również infografiki o Powstaniu Warszawskim.

            Podobnie jak to było w minionych latach, uczniowie przygotowali także kartki z życzeniami oraz napisali listy do uczestników Powstania Warszawskiego.

            Dziękujemy Państwu i Uczniom za włączenia się w jedną z największych polskich kampanii o tematyce historycznej 😊

Katarzyna Marchlewicz

BOHATERON-plakat

2021 Aktualności 29
Autor: