Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

          

          W czwartek, 28 X br., uczniowie kl. 7b wybrali się  wraz z wychowawcą na cmentarz junikowski na grób patrona szkoły, prof. Wiktora Degi oraz do kolumbarium Powstańców Wielkopolskich.

         Wyjście odbyło się w związku z akcją „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności lokalnej. Takimi bohaterami są właśnie Powstańcy Wielkopolscy i prof. Wiktor Dega – lekarz, wykładowca akademicki, uczony i patriota, który również brał udział w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim.

         W drodze na cmentarz przypomnieliśmy sobie postać naszego patrona. Uporządkowaliśmy grób i zapaliliśmy znicze. 

Katarzyna Marchlewicz

2021 Aktualności 29
Autor: