Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dom Kultury „Stokrotka” i Dom Bretanii w Poznaniu zaprosiły dzieci na spektakl pt:” Król dzieci” inspirowany „Królem Maciusiem Pierwszym” Janusza Korczaka.  Przedstawienie skierowane było dla dzieci od 6 lat i połączone było z teatrem cieni i kamishibai-  autorską metodą, która została zagrana przez artystkę z Francji, a tłumaczona przez polską narratorkę- artystkę z Poznania. Dzieci przebywające tego dnia w świetlicy skorzystały z zaproszenia i wspólnie z wychowawcami świetlicy szkolnej udały się na przedstawienie. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały rzadko spotykany  spektakl cieni. Wysłuchały opowiadania o chłopcu, który został królem. O królu, który chciał dobrze rządzić krajem, więc dawał dzieciom to, o co prosiły w listach. O wyborach, odpowiedzialności za nie, trudach bycia królem, o samodzielności, tolerancji i współpracy z rówieśnikami. Projekt powstał w wyniku współpracy miasta Poznań z miastem Rennes. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny, a  zaproszenie do projektu było wyróżnieniem dla naszych podopiecznych.

Cieszymy się ze współpracy z DK „Stokrotka” i czekamy na nowe wydarzenia, w których będziemy mogli razem ze Świetliczakami  uczestniczyć. 

Anna Szczepaniak

2021 Aktualności 15
Autor: