Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dzień Chłopaka to ważne wydarzenie w Bibliotece szkolnej, które w tym roku odbyło się z dużym rozmachem. Na początek panowie mogli poznać wiele pozycji książkowych, których bohaterami są mężczyźni. Bibliotekę ozdobiły  rozwieszone pod sufitem pożądane u każdego mężczyzny cechy.

Przedstawiciele klas rywalizowali w wielu konkurencjach, które miały sprawdzić zgranie zespołów, ich kreatywność oraz sprawić, żeby uśmiech pojawił się na twarzy chłopców.

Męska cześć klas współzawodniczyła w następujących konkursach:

  • budowanie domu
  • rozpoznawanie znanych piłkarzy
  • nakrywanie do stołu
  • obieranie jabłka(oceniano najdłuższą obierzynę)
  • wypisywanie męskich bohaterów znanych książek

Starsze klasy zmagały się z wyciąganiem gwoździ z desek, układaniem haseł z rozsypanki wyrazowej związanych z kulturą i dobrymi manierami. Najwięcej emocji wzbudziło  było nakrywanie do stołu dla dwóch osób.

I to niestety okazało się słabym punktem wielu drużyn.

Zatem, drogie mamy pokażcie swoim synom jak układać sztućce i elementy zastawy do posiłku. To się zawsze przydaje.

Natomiast chłopcy świetnie orientowali się w gadżetach potrzebnych siostrom, mamom i babciom w makijażu. Wiedzieli nawet co to jest „zalotka”.

Za wielki wysiłek wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki w postaci latarek, zakładek, ołówków z tabliczką mnożenia oraz zakładek do książek.

Dyplomy uznania zaś ozdobią gazetki klasowe.

Zachęcamy klasy starsze do wizyt w bibliotece, korzystania z czytelni i delektowania się ciekawymi pozycjami książkowymi.

Bibliotekarki:

Agnieszka Karwat

Małgorzata Czerniawska

2021 Aktualności 6
Autor: