Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W ramach zorganizowanego „Tygodnia zawodów” uczniowie klas młodszych oraz „zerówka” wzbogacili swoją wiedzę na temat popularnych zawodów, poznali także najbardziej oryginalne zawody świata. Dużą popularnością cieszył się konkurs rysunkowy pt. „Mój wymarzony zawód”.

Uczniowie klasy 3a przygotowali rebusy, a klasy drugie podjęły wyzwanie dotyczące zredagowania zagadki o zawodzie dla klasy równoległej. Zarówno klasa 2a, jak i 2b nie tylko ułożyły, ale i odgadły przygotowaną zagadkę.

Klasa 1a wzięła udział w sondażu dotyczącym wymarzonego zawodu. Dwie uczennice chciałyby zostać policjantkami, dwóch uczniów piłkarzami. Pozostałe dzieci wskazały w sondażu takie zawody jak: psi fryzjer, nauczyciel, ratownik medyczny, elektronik, fryzjerka, gimnastyczka, kierowca, muzyk, prawnik, raper, a nawet…youtuber! 

Udało się wyłonić laureatów konkursu pt. „Mój wymarzony zawód”!

W zerówce pierwsze miejsce zajęła Zofia K., drugie Weronika Ł., a trzecie Kornelia M.

Wśród pierwszaków zwyciężyły Hania B. i Bianka C., drugie miejsce zajęły Anna G. i Zofia O., a trzecie miejsce Bianka F. i Cezary W.

W klasach drugich zwyciężył Dominik W., drugie miejsce zajęła Zofia O., a trzecie Kornelia W.

Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Gabrysia P., drugie miejsce zajęła Julia W., a trzecie Martyna W.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w wydarzeniu.

Zespół ds. doradztwa zawodowego

2021 Aktualności 9
Autor: