Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Dobiegł końca wydłużony z tym roku Tydzień Języków Obcych.

Powodem była epidemia koronawirusa. Mieliśmy nadzieję, że wrócimy do szkoły i uczniowie będą mogli wspólnie kontynuować udział w konkursach. Niestety tak się nie stało. Druga część konkursów musiała odbyć się online. Oto ich wyniki.

Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w quizie języka angielskiego o zdrowym odżywianiu. Quiz testował znajomość słownictwa i gramatyki związanej z tematem Zdrowe Jedzenie. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:

W kategorii klas czwartych:

I miejsce Lilianna Lebiedzińska kl 4b

II miejsce Patrycja Antkowiak kl 4b

III miejsce Olga Filut kl 4b

W kategorii klas piątych:

I miejsce Amelia Kurasz kl 5a

II miejsce Tomasz Brown kl 5a

III miejsce Oliver Petla kl 5a

IV miejsce Zuzanna Bogusławska 5b

Dla uczniów klas czwartych i piątych przygotowano także dwa konkursy :  PLAKAT PRZEPIS KULINARNY oraz KONKURS NA PLAKAT,  ULOTKĘ: YOU ARE WHAT YOU EAT- JESTEŚ TYM CO JESZ.

W konkursach tych przyznano cztery wyróżnienia:

DLA:

Wojciecha Boruckiego z kl 4a, Martyny Wolnej z kl 4a, Lilianny Lebiedzińskiej  z kl 4b

oraz  Piotra Barana z kl 5b.

Klasy 7 i 8 brały udział w quizie na temat znajomości idiomów i powiedzeń związanych z jedzeniem funkcjonujących w języku angielskim.

Quiz polegał na dokończeniu przysłów brakującymi słowami lub znalezieniu odpowiedniego tłumaczenia.

Najlepszy wynik osiągnął Konrad Polańczyk z klasy 8b na równi z Franciszkiem Tobiszowskim z klasy 8c. Najlepszy spośród klas 7 okazał się Jan Chrzanowiecki z klasy 7b.

Na języku niemieckim uczniowie klas siódmych i ósmych poznawali idiomy niemieckie, robili przygotowane przez nauczyciela autorskie ćwiczenia oraz plakaty przedstawiające poznane słownictwo.        

Zakup nagród był możliwy dzięki hojności Rady Rodziców.

Jesteśmy przekonani, że podczas tegorocznego TJO uczniowie rozwinęli swoje umiejętności lingwistyczne i poszerzyli swoją wiedzę.

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w różnorodnych konkurencjach i obchodach Tygodnia Języków Obcych.

ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!!

      Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

 

 

2021 Aktualności 21
Autor: