Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykłym i ciekawym wydarzeniu, jakim jest zasiadanie w Jury Dziecięcym Filmów Krótkometrażowych na 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ale Kino!

Zanim mogło się to spełnić, musiałam nagrać film, w którym opowiedziałam o sobie. Potem musiałam zaczekać na decyzję selekcjonerów. Aż wreszcie … okazało się, że zostałam zakwalifikowana.

A na czym polegała moja praca? Właśnie … praca. Polegała na oglądaniu po kolei filmów z różnych kategorii wiekowych, a potem ich ocenianiu. Ustalałam, co było dobrze, co zwróciło moją uwagę i co mi się nie podobało i dlaczego.

Podczas oglądania każda osoba z jury, w tym również ja, robiła notatki, które ułatwiały zapamiętywanie treści filmu i emocji towarzyszących jego oglądaniu, by potem móc przedstawić swoje zdanie o nich na obradach online. A było to niezwykle męczące, bo filmów było ponad 20.

Na koniec, po obejrzeniu wszystkich filmów, razem z innymi członkami jury musiałam wybrać jeden film, który zasłużył na nagrodę Marcinka. Miałyśmy również możliwość  przyznania jednego wyróżnienia.

Dokonanie werdyktu było bardzo trudne, ponieważ musiałyśmy zrezygnować z wielu naprawdę dobrych i ciekawych filmów na rzecz jednego najlepszego.  Mimo wszystko jednak nam się to udało, a ja jestem bardzo zadowolona z naszego werdyktu.

Całe prace i obrady były niezwykle interesującym i wspaniałym doświadczeniem, które z chęcią bym powtórzyła i mam ogromną nadzieję, że tak właśnie się stanie. Choć opiekunka naszego jury zaznaczyła, że jurorem dziecięcym  można być tylko raz w życiu.

 

Iga Bogusz, klasa 7 a

2020 Aktualności 20
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast