Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W tym roku szkolnym, podobnie jak w minionym, wzięliśmy udział w akcji „Bohateron w Twojej szkole”. Akcja polega na upamiętnieniu uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocji historii Polski w XX w. W zeszłym roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, obejrzeli wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu w szkole oraz wzięli udział w spotkaniu z Powstańcem Warszawskim, Panem Zbigniewem Grocholewskim.

W tym roku szkolnym, z uwagi na pandemię, nasze działania ograniczyliśmy do lekcji historii o Powstaniu Warszawskim oraz lekcji muzyki, podczas których uczniowie śpiewali powstańcze piosenki. Uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli również film „Powstanie Warszawskie”, pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction.

Dziękujemy Państwu i Uczniom za włączenia się w ową akcję i przygotowanie życzeń w formie kartek, listów oraz wykonanie rysunków nawiązujących do Powstania Warszawskiego.   Stworzyłyśmy z nich przepiękny album, który otrzymają żyjący Powstańcy Warszawscy.

Katarzyna Marchlewicz i Agnieszka Karwat

2020 Aktualności 2
Autor: