Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na zajęcia, na których uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania oraz sposoby dbania o swój organizm. Ponadto głównym celem programu jest m.in. troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną. Zależy nam, by jak najwięcej dzieci aktywnie uczestniczyło w zabawach i grach sportowych. Aktywność fizyczna wzmacnia i kształtuje organizm. Rozwój sprawności ruchowej młodego człowieka jest ściśle związany z jego rozwojem umysłowym. Poprzez udział w zajęciach uczniowie uczą się stosowania zasady fair play, co procentuje każdego dnia w kontaktach z rówieśnikami.

Zajęcia odbywają się w środy o godz 7.45 – 9.15 na świeżym powietrzu (korzystamy ze sprzyjającej aury oraz lubianego przez dzieci parku sensorycznego).

Zajęcia te są przeznaczone dla chętnych dzieci zarówno tych korzystających ze świetlicy szkolnej oraz tych, które chciałaby po prostu z rówieśnikami miło spędzić czas przed swoimi lekcjami. Jeśli Państwo nie wyrażają zgody by dziecko przebywające
w świetlicy uczestniczyło w zajęciach – prosimy o informację przez mobidziennik.

Małgorzata Philipps i Joanna Tomczak

 

2020 Aktualności 8
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast