Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Drodzy uczniowie i nauczyciele !

Październik, to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W związku z tym proponujemy Wam konkurs fotograficzny, który zachęci Was do przejrzenia własnych lub bibliotecznych regałów i wyszukania książek, w które moglibyście „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego. Zapraszamy do biblioteki.

Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia trzeba się przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój. Podajemy Wam tu kilka prostych przykładów. Liczymy jednak na Waszą kreatywność i oryginalne pomysły!

Możecie podejść do zadania z humorem i stworzyć parodię, Waszym modelem może zostać zwierzę lub otoczenie.

Zdjęcia przysyłajcie na adres e-mail: annalewandowska@sp78poznan.pl.
Czas: do 23 października 2020 r.
Prace zostaną opublikowane na stronie szkoły, a zwycięzcy otrzymają nagrody. Zapraszamy do zabawy! Można zaangażować całą rodzinę!

Anna Lewandowska, Ilona Majewska

2020 Aktualności 2
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast