Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     28 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 78 w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być prawidłowe. Każdy uczeń miał do rozwiązania 26 pytań o różnym stopniu trudności. Za  poprawną odpowiedź można było zdobyć 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń miał możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów Test konkursowy był przeprowadzony w trzech grupach wiekowych:  szkoły podstawowej (klasy 1 – 3, klasy 4 – 6 oraz kl. 7 – 8).

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 6c Tomasz Gruss otrzymał tytuł „Mistrza Logicznego Myślenia” w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia i tym samym został laureatem tegoż konkursu.

Wysokie wyniki, a tym samym tytuł „Eksperta Logicznego Myślenia” i wyróżnienie w konkursie otrzymali: Adam Dorsz z klasy 5b oraz Izabela Siejek z klasy 8b

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy

za rok na kolejną edycję!

Małgorzata Philipps

Małgorzata Łukaszewicz-Libner

 

2020 Aktualności 4
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast