Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

W czwartek 27 lutego br. w Tygodniu Języka Ojczystego odbył się Szkolny Konkurs „Potyczki językowe” dla klas drugich i trzecich. Wybrani uczniowie wykazali się umiejętnościami odkodowania, tworzenia nowych, wyszukiwanie ukrytych wyrazów, rozwiązywania rebusów i innych zagadek językowych. Niespodzianką po wysiłku umysłowym były wspólne gry edukacyjne „Pamięć obrazkowo-wyrazowa” oraz „Mistrz słowa”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkości, a zdobywcy miejsc drobne nagrody.

Na poziomie klas trzecich najlepsi w „Potyczkach językowych”  okazali się:

I miejsce – Maja Gołembowska z klasy 3b

II miejsce – Ksawery Kosmalski z klasy 3a

III miejsce – Karolina Łojko z klasy 3a  i Aleksandra Zdanowicz z klasy 3b 

Na poziomie klas drugich najlepsi byli:

I miejsce – Igor Todek z klasy 2c

II miejsce – Kacper Szałkiewicz z klasy 2a

III miejsce – Jakub Haremza z klasy 2a i Wojciech Jackowski z klasy 2c 

Dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę. Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata Pogorzelska, Emilia Prusińska

 

   

2020 Aktualności 7
Autor: