Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Nie codziennie się zdarza, że gośćmi w świetlicy szkolnej są owady. Na warsztaty pszczelarskie zaprosiliśmy pana, który w prosty i zabawny sposób przy użyciu rekwizytów wprowadził dzieci w fascynujący świat pszczół. Przedstawił historię pszczelarstwa, pokazał strój bartnika i była to okazja do przymierzenia kapelusza pszczelarskiego, Opowiedział o życiu i zwyczajach panujących w ulu, o roli poszczególnych pszczół, o budowie ula i sposobie pozyskiwania miodu.

Czy wiecie, że pszczoły zimą prawie wcale nie zasypiają? I wiedzą o tym malutkie ptaszki, które w poszukiwaniu pokarmu pukają dzióbkami w dach ula. Pszczoły, które przeczuwają coś złego, wysyłają zwiadowczynie, które mają sprawdzić kto to taki. Niestety w ten sposób tracą życie wychwytywane przez głodne ptaszki.

            Na koniec zajęć odbył się quiz, każdy uczestnik otrzymał dyplom, świeczkę z wosku pszczelego i miał okazję skosztować pysznego miodku.

Wychowawczynie świetlicy

 

2020 Aktualności 21
Autor: