Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Podczas lekcji geografii, najstarsi uczniowie realizują tematy związane z regionami świata, w tym z Afryką. Wzorem ubiegłych lat, na podsumowanie działu chętni  uczniowie podjęli się wyzwania wykonania plakatów informacyjnych i upieczenia ciast oraz ich sprzedaży na szczytny cel: budowy studni w najmłodszym państwie świata- Sudanie Południowym. To państwo boryka się z wieloma problemami, w tym jednym z najpoważniejszych-suszą i brakiem wody.                                                            

Polska Akcja Humanitarna pomaga osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych. Włączyliśmy się  w ten  nurt pomocy i uzbieraliśmy kwotę 220 złotych. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, wygospodarowali swój cenny czas i dali dobry przykład kolejnym rocznikom naszych uczniów.

                                                                        Ilona Majewska

2020 Aktualności 18
Autor: