Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Każdego dnia w naszym najbliższym otoczeniu powstaje sporo odpadów. Współczesny świat domaga  się  zaradzenia temu problemowi. Dlatego w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z prof. Tomaszem Bogajewskim, który przybliżył uczniom problem odpadów komunalnych  i gospodarki nimi. Dowiedzieliśmy się, że czym państwo jest bogatsze, tym więcej odzyskuje odpadów. Ciekawą informacją było to, że duża część odpadów, które jako opakowanie używaliśmy kilka chwil, będzie „żyło” na składowisku odpadów przez kolejne 2, 3  a nawet 4 stulecia. Prowadzący przeprowadził też ciekawe ćwiczenia, a wszystkich zachęcił choćby do refleksji nad kwestią segregacji naszych odpadów.

                                                                                                                    Ilona Majewska

2020 Aktualności 18
Autor: